ZAPISY ZAKOŃCZONE

Klan Finansowych Ninja

#KFN to społeczność 4500+ osób szczególnie zainteresowanych poszerzaniem swoich umiejętności finansowych i biznesowych, życiem na własnych zasadach i odnalezieniem "bratnich dusz" na tej drodze. To także zamknięte forum dyskusyjne, sesje live z Michałem Szafrańskim i Ekspertami KFN, spotkania #KFN Meetup integrujące społeczność, treści premium oraz kilka specjalnych ofert, np. Finax, ubezpieczenie na życie dla #KFN itd.


Zapisz się na listę oczekujących, aby otrzymać powiadomienie o kolejnym naborze.

Kolejny nabór do #KlanFinNinja = nie wiadomo kiedy

O MNIE

Nazywam się Michał Szafrański i jestem autorem bloga “Jak oszczędzać pieniądze”, podcastu “Więcej niż oszczędzanie pieniędzy” oraz autorem dwóch bestsellerów - poradnika “Finansowy ninja” oraz książki “Zaufanie, czyli waluta przyszłości. Moja droga od zera do 7 milionów z bloga”, która uznana została za “najlepszy poradnik biznesowy polskiego autora” w prestiżowym konkursie Economicus 2019.


Czytelnicy charakteryzują moje treści jako merytoryczne, przydatne, jakościowe i wyjątkowo transparentne. 8 lat prowadzenia bloga zaowocowało także olbrzymim zaufaniem. Co miesiąc po moje internetowe treści sięga ok. 250 000 osób, a mój poradnik “Finansowy ninja” sprzedał się już w ponad 112 000 egzemplarzy.


To nie liczby są jednak najważniejsze, lecz to, jakie efekty daje moja praca w Waszych rękach. A te są po prostu fenomenalne! Zwłaszcza teraz, w czasach koronawirusa, dziękujecie, że tak skutecznie zachęcałem Was do budowy poduszek finansowych, zwiększania zarobków i dywersyfikacji przychodów. Miło wiedzieć, że czujecie się bezpieczni i ze spokojem oczekujecie na rozwój sytuacji.


Być może to jest właśnie ten moment, w którym warto wykonać kolejny krok i dołączyć do społeczności, którą nazwałem “Klanem Finansowych Ninja”...

W POPRZEDNICH EDYCJACH DO KLANU DOŁĄCZYŁO 4500+ OSÓB!

DLACZEGO POWSTAŁ #KFN?

Mówiąc w dużym uproszczeniu, założony w 2020 roku #KlanFinNinja jest miejscem przeznaczonym dla osób szczególnie zainteresowanych poprawianiem swoich umiejętności finansowych i jednocześnie oczekujących mojej większej dostępności. #KFN nie zastępuje bloga - jest niezależną od niego społecznością osób chcących wymieniać się swoimi przemyśleniami z "bratnimi duszami" na drodze do pełnej niezależności finansowej i po prostu lepszego życia. Z czasem okazało się, że #KFN to także dobre miejsce na odnajdowanie partnerów biznesowych, klientów na własne usługi, a także pracowników i współpracowników.


Jest to jednocześnie przestrzeń, która funkcjonuje jak "kolektywny mózg" zgromadzonej tam społeczności, umożliwia swobodny przepływ wiedzy w kulturalny sposób. #KFN jest miejscem zamkniętym, bezpiecznym, ale jednocześnie obligatoryjnie pozbawionym anonimowości - każdy funkcjonuje tam pod swoim imieniem i nazwiskiem. Chociaż niektórzy się tego obawiali, to obecnie Klanowicze doceniają celowość tego rozwiązania. Poprawia ono jakość prowadzonych dyskusji, otwartość ich uczestników oraz jakość stopniowo budowanych relacji.


Dla mnie osobiście klan miał być miejscem, w którym mógłbym dzielić się swoimi szybkimi komentarzami i przemyśleniami w sposób znacznie łatwiejszy niż za pośrednictwem bloga. To zasługa moich znajomych, którzy zwracali uwagę na przydatność moich bieżących komentarzy i wskazówek – zarówno w tematach związanych z ich problemami / wyzwaniami, jak i jako komentarz do bieżącej sytuacji. Ja z kolei uświadomiłem sobie, że nie próbując ubierać przekazu w konkretną formę, jestem w stanie sprawnie podrzucać im coś, co uznają za przydatne. Kluczowe jest tutaj słowo „sprawnie”.


Niestety nic, co realizuję na blogu, nie jest sprawne. Artykuł wymaga napisania, podcast wymaga przygotowania, nagrania, montażu i transkrypcji. Samo przygotowanie do publikacji także nieco trwa. Do tego często w komentarzach i mailach otrzymuję sporo dodatkowych pytań - często niezwiązanych z tematami publikacji. Potrzebowałem przestrzeni na organizację takich dyskusji, które byłyby potem łatwo dostępne dla kolejnych Czytelników. #KFN stał się właśnie takim miejscem - a nawet lepszym, bo oprócz moich odpowiedzi pojawiają się tam głosy specjalistów, których połączył właśnie klan.


Podsumowując ideę: Klan Finansowych Ninja jest optymalnym panaceum na braki funkcjonalne bloga i jest jednocześnie płatnym serwisem subskrypcyjnym realizującym cztery podstawowe cele:

1

ZBUDOWANIE SPOŁECZNOŚCI

Zależało mi na stworzeniu przestrzeni dla “bratnich dusz”, które wzajemnie chcą się wspierać na drodze do pełnego bezpieczeństwa finansowego. Bo razem jest łatwiej.

2

POGŁĘBIENIE TREŚCI BLOGOWYCH

Udostępniam dodatkowe materiały i komentarze do wybranych wpisów blogowych, a także dodaję całkowicie ekskluzywne treści oraz organizuję cykliczne tematyczne live-y i sesje Q&A.

3

KLUB VIP DLA CZYTELNIKÓW

Umożliwiam “najlepszym z najlepszych”, czyli Klanowiczom, większy wpływ na to, co robię, oraz daję priorytetowy dostęp do spotkań, nowych produktów, oraz atrakcyjnych ofert firm trzecich.

4

UŁATWIENIE WYMIANY KOMPETENCJI

Każdy z nas jest specjalistą w jakiejś dziedzinie. Klan już teraz służy jako przestrzeń do wymiany usługami, łączenia się w zespoły i poszukiwania np. partnerów do projektów i grup mastermind.

Chociaż nie spodziewałem się osiągnięcia tych celów już na początku działalności #KFN, to jednak udało się zrealizować praktycznie wszystkie z nich już w ciągu pierwszych miesięcy działania klanu. Moje największe obawy związane były z tym, czy uda się zbudować społeczność prowadzącą merytoryczne dyskusje. Zazwyczaj jest to proces stopniowy i długotrwały, i to od wszystkich uczestników zależy, jaka będzie jakość takiej społeczności. Udało się! Klan funkcjonuje już ponad półtora roku (od czerwca 2020 r.) i jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów, co potwierdzają także opinie Klanowiczów (opublikowane niżej).

CO SKŁADA SIĘ NA #KLANFINNINJA

Wiem, że sformułowane powyżej założenia i cele funkcjonowania #KFN mogą wydawać się dosyć niejasne. Niemniej jednak realizowane są one w bardzo konkretny i namacalny sposób.


Klan Finansowych Ninja to pakiet dziesięciu wzajemnie uzupełniających się elementów. Celowo zorganizowałem je w taki sposób, aby każdy znalazł coś dla siebie. Oto lista składników #KFN, które dostępne są już teraz dla Klanowiczów:

1

#KFN FORUM

Zamknięte forum dyskusyjne dostępne wyłącznie dla Klanowiczów. Forum ma swoją strukturę: działy i tematy dyskusji - wszelkie, na które chcecie rozmawiać. Tematami przewodnimi są oczywiście te związane z finansami osobistymi, przedsiębiorczością, inwestowaniem, wolnością finansową itp. Niemniej jednak nie brakuje innych związanych np. z podróżowaniem, hobby, wychowywaniem dzieci, mądrymi książkami, konsultowaniem przeróżnych pomysłów, rekrutacją itd.


Dla jasności: to nie jest chaotyczna grupa na Facebooku lecz dedykowane, w pełni zamknięte forum. Bez zalogowania w ogóle nie widać jego zawartości ani listy omawianych tematów. "What happens in Vegas, stays in Vegas".


Przez pierwsze 18 miesięcy działania #KFN na forum opublikowano już 4270 tematów i 54 672 odpowiedzi. To olbrzymie repozytorium wiedzy, które jednocześnie łatwo jest przeglądać i przeszukiwać.

Forum stopniowo wzbogacane jest o nowe funkcje. Jednym z największych udogodnień jest tryb ciemny (dark mode), który znacząco ułatwia jego lekturę wieczorową porą (przykład poniżej).

2

#KFN LIVE

Regularnie organizowane spotkania LIVE w kilku formułach:

Dodatkowo sukcesywnie realizujemy tematyczne lajwy z Ekspertami KFN - specjalistami z obszarów związanych z szeroko rozumianymi finansami oraz inwestowaniem. Obecnie mamy w #KFN ośmiu takich ekspertów (wymienieni są niżej na stronie), którzy dzielą się z Klanowiczami swoją wiedzą, doświadczeniami i najlepszymi praktykami.


W ramach subskrypcji #KFN otrzymujesz gwarancję przeprowadzenia 12 takich lajwów rocznie (każdy po ok. 2-3 godziny). W praktyce jednak organizuję je częściej. Dotychczas, w ciągu 18 miesięcy działania klanu zorganizowałem 25 takich spotkań o tematyce zaproponowanej przez Klanowiczów:

#KFN Live na konkretne tematy proponowane przez Klanowiczów. To najczęściej dotychczas realizowana formuła. Każdy taki lajw to wykład z prezentacją i kompleksowym omówieniem tematu.

Sesje pytań i odpowiedzi (Q&A). Osobiście odpowiadam podczas nich na pytania Klanowiczów albo zapraszam specjalistów w danym obszarze.

Lajwy cieszą się dużym zainteresowaniem i jest to olbrzymia wartość uczestnictwa w klanie. Na chwilę obecną jest to łącznie 71+ godzin merytorycznych materiałów (wielokrotnie więcej niż w niejednym płatnym kursie online). A do tego tutaj tematykę wybierają Klanowicze.


Warto podkreślić, że to pierwsza okazja w historii, gdy oferuję taki bardziej bezpośredni i regularny dostęp do mnie z możliwością proponowania interesujących tematów i zadawania mi pytań. Dotychczas taka możliwość istniała wyłącznie na konferencjach i sporadycznie organizowanych spotkaniach z Czytelnikami (cieszących się zawsze olbrzymim zainteresowaniem).

#KFN Live 1: Co zamiast lokat bankowych? Plusy i minusy różnych form inwestowania (2h 22m)

#KFN Live 2: Jak inwestować poprzez ETF-y (2h 24m)

#KFN Live 3: Q&A dotyczące ETF-ów, oferty Finax i innych zagadnień (2h 14m)

#KFN Live 4: Reklama na Facebooku - kulisy prowadzenia kampanii (2h 38m)

#KFN Live 5: Psychologia inwestowania + rebalancing Finax (3h 32m)

#KFN Live 6: Q&A z reklamy na Facebooku + analiza kampanii DDD (2h 23m)

#KFN Live 7: Samodzielna budowa portfela ETF-ów (część 1) (2h 33m)

#KFN Live 0: Spotkanie powitalne (2 godziny 30 minut)

Hot seat. Formuła "gorącego krzesła" na którym siada jeden z Klanowiczów. Po przedstawieniu przez niego problemu lub wyzwania kolektywnie pogłębiamy temat i zastanawiamy się, jak można go rozwiązać / zaadresować. A przy okazji wszyscy poszerzamy perspektywę i uczymy się konstruktywnego podejścia.

#KFN Live 8: Hands-on: Budowa portfela ETF-ów (część 2) (2h 40m)

#KFN Live 9: Co zmienić w inwestowaniu w 2021 r. (2h 31m)

#KFN Live 10: Planowanie roku - krok po kroku (2h 27m)

#KFN Live 11: Hot Seat #1: Budowa rentownej firmy (3h 02m)

#KFN Live 12: Hot Seat #1: Dogrywka! (część 2) (2h 15m)

#KFN Live 13: Inwestowanie dywidendowe (część 1) (2h 09m)

#KFN Live 14: Hot Seat #2: Pożyczki społecznościowe (2h 04m)

#KFN Live 15: Inwestowanie dywidendowe (część 2) (2h 29m)

#KFN Live 16: Inwestowanie w nieruchomości wg Piotra Hryniewicza (3h 13m)

#KFN Live 17: Ubezpieczenia na życie + oferta dla #KFN (2h 49m)

#KFN Live 18: Współinwestowanie w nieruchomości (3h 02m)

#KFN Live 19: Rok #KFN - podsumowanie, plany, AMA (3h 07m)

#KFN Live 20: Praktyczne aspekty inwestowania poprzez ETF-y (2h 13m)

#KFN Live 21: Inwestowanie dywidendowe na skróty (3h 05m)

#KFN Live 22: Inwestowanie w polisy na życie US Life Settlements (2h 40m)

#KFN Live 23: Rozliczanie podatków z inwestowania + optymalizacja (2h 35m)

#KFN Live 24: Opcje - podstawy i przykładowe strategie (4h 05m)

#KFN Live 25: Podatkowy Polski Ład + Q&A z doradcą podatkowym (4h 08m)

3

ARCHIWUM #KFN LIVE

Archiwum nagrań wideo #KFN Live uporządkowane w formie bazy wiedzy. Biblioteka materiałów dostępna dla tych, którzy chcą do nich powracać lub nie mogli uczestniczyć “na żywo”. Oprócz wideo w archiwum dostępne są także nagrania w MP3, slajdy z pokazywanych prezentacji oraz notatki z dodatkowymi linkami i materiałami (np. kalkulatorami w Excelu) wzbogacającymi lajwy.

4

#KFN MEETUP

Spotkania społeczności #KFN - zarówno offline, jak i online. To już się dzieje systematycznie. W miesiącach mniejszego nasilenia pandemii spotykaliśmy się "w realu" w m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu. Na większości z tych spotkań byłem obecny osobiście, ale niektóre odbywały się bez mojego udziału - także w Berlinie, Londynie i innych miastach, w których znajdują się Klanowicze.

Regularnie co miesiąc organizujemy też #KFN Meetup Online - spotkania na Zoom, w których uczestniczy każdorazowo około 100-200 osób (w tym również Klanowicze na emigracji). Dyskusje na tych spotkaniach potrafią trwać nawet do rana (a zaczynamy zawsze w piątek o 20:00). To świetny sposób na wzajemne poznawanie się Klanowiczów, wymianę opinii i rozwiązań w różnych obszarach.

Spotkania mają luźną formułę towarzyską i odbywają się w fajnym lokalu (o ile sytuacja pozwala), albo wieczorową porą online - każdy z własnym trunkiem i w miłej atmosferze. Rodzące się w ten sposób znajomości i przyjaźnie = nie do przecenienia, bo w #KFN są po prostu absolutnie świetni ludzie!

5

#SZAFFINEWS i RAPORT Z GIEŁDY

Wartościowe statusy od Michała Szafrańskiego. #KFN Forum umożliwia także prowadzenie własnych profili i publikowanie statusów na indywidualnych stronach Klanowiczów (analogicznie jak w mediach społecznościowych). Tak właśnie powstał #SzaffiNews, w ramach którego publikuję kilkanaście statusów tygodniowo (krótkich lub bardziej obszernych) dzieląc się ciekawymi informacjami, wartościowymi artykułami odnalezionymi w sieci, a także osobistymi przemyśleniami średnio nadającymi się na forum lub bloga.


Regularnie publikuję także "Raport z giełdy", w którym szczegółowo przedstawiam moje decyzje inwestycyjne oraz informuję o transakcjach zakupu i sprzedaży akcji, kryteriach decyzyjnych itp. To najchętniej komentowane z moich statusów.

6

JOP PREMIUM

Dodatkowe materiały do niektórych wpisów publikowanych na blogu “Jak oszczędzać pieniądze” dostępne wyłącznie dla społeczności #KFN. Mogą obejmować: wideokomentarz Michała pogłębiający temat, rozmowę ze specjalistą w temacie dotyczącym artykułu, mapy myśli i materiały źródłowe, dodatkowe arkusze kalkulacyjne, oraz dedykowane Q&A rozwijające temat artykułu.


Szczególnie wartościowe są sesje Q&A, podczas których goście mojego podcastu przez kilka godzin odpowiadają na pytania zadawane przez Klanowiczów. Przykładowo: jedna z takich rozmów dotyczyła promocji produktów i usług na YouTube.


Dla jasności: pierwotna rola tego komponentu stopniowo traci na znaczeniu, bo coraz rzadziej publikuję na blogu. Po prostu wszystkim co uważam za wartościowe, na bieżąco dzielę się w klanie. Pojawiają się tam także ekskluzywne materiały, których po prostu nie chcę publikować ogólnodostępnie w internecie. Przykłady takich materiałów to:

Arkusz z moim portfelem akcji spółek zagranicznych (głównie dywidendowych). Klanowicze zainteresowani tematyką inwestowania dywidendowego mogą nie tylko poszerzać wiedzę w ramach cyklu lajwów na ten temat, ale także w pełni podejrzeć skład mojego portfela, który płaci obecnie ponad 75.000$ rocznie w dywidendach.

Artykuł podpowiadający co poradzić na "Polski Ład", a zwłaszcza jakie działania mogą podjąć przedsiębiorcy przerażeni wzrostem efektywnego opodatkowania.

7

JOP IMPACT

Klanowicze mają bezpośredni wpływ na materiały ukazujące się na blogu “Jak oszczędzać pieniądze”. Będę informował Was o bieżących planach i uwzględniał Wasze sugestie. W szczególności możecie proponować zagadnienia do uwzględnienia w konkretnych wpisach.


Mówiąc inaczej: zawartość bloga “Jak oszczędzać pieniądze” będzie w większym stopniu dostosowana do oczekiwań Klanowiczów. W ciągu ostatniego półtora roku - większość wpisów na blogu inspirowana była dyskusjami w #KFN.

8

#KFN SMART

Wiele osób sygnalizowało mi, że chętnie kupiłyby książki dla siebie lub na prezent, ale powstrzymuje je koszt wysyłki i czekają na najbliższe “Dni Darmowej Dostawy” (w 2021 r. zorganizowałem je tylko raz).


Koniec z oczekiwaniem! Klanowicze mogą korzystać z usługi #KFN Smart, czyli zamawiać książki z mojego sklepu bez ponoszenia kosztów wysyłki - dowolnego dnia i przez cały rok. Nie ma tu żadnych ograniczeń ani limitów. Subskrybenci #KFN mogą realizować wiele takich zamówień - zawsze wtedy, gdy zechcą przeczytać kolejną książkę lub wręczyć znajomym atrakcyjny i mądry prezent.


W zależności od liczby dokonywanych zakupów, to oszczędność od 15 zł do nawet kilkuset złotych rocznie.

9

GWARANCJA STAŁEJ CENY

To bardzo konkretna korzyść z dołączenia do #KFN właśnie teraz. Klanowicze uzyskują bowiem gwarancję stałej ceny usługi na tak długo, jak długo będą przedłużali swoją subskrypcję. Nie dość, że kupujesz teraz taniej, to za rok czy dwa nadal możesz przedłużyć abonament w tej samej cenie, co przy pierwszym zakupie - i to pomimo, że nowi Klanowicze będą wtedy ponosić znacznie wyższe koszty.


UWAGA: Zastrzegam sobie prawo odstąpienia od tej gwarancji, jeśli inflacja w Polsce przekroczy łącznie 20% w okresie pomiędzy dniem pierwszej rejestracji a dniem przedłużania abonamentu. Dla jasności: to, że zastrzegam sobie takie prawo, nie znaczy, że podniosę cenę. Zależy mi przede wszystkim na Waszej satysfakcji.

10

#KFN VIP

Jednym z największych problemów związanych z organizowanymi przeze mnie spotkaniami i konferencjami, jest bardzo szybkie rozchodzenie się wejściówek. Jako Klanowicz będziesz miał status VIP-a i pierwszeństwo w rejestracji na takie wydarzenia (informacja przesyłana z wyprzedzeniem - zanim otrzymają ją pozostali Czytelnicy bloga).


Dodatkowo to właśnie wśród Klanowiczów planuję rekrutować osoby zainteresowane udziałem w testach beta moich kolejnych produktów (np. kursów). To Klanowicze jako pierwsi dowiadywać się będą o nowych kursach, książkach, inicjatywach itp.

Planuję, że oferta usług dostępnych w ramach Klanu Finansowych Ninja będzie stopniowo rozbudowywana. W przedsprzedaży w jej skład wchodziło 8 elementów, a obecnie jest ich 10. Rozbudowa zakresu #KFN realizowana jest bez żadnych dodatkowych opłat dla Klanowiczów - po prostu sukcesywnie wzbogacam klan o kolejne usługi bądź oferty promocyjne dostarczane przez Partnerów.


Poniżej podaję kilka dodatkowych elementów, ale UWAGA: żaden z nich nie wchodzi obecnie w skład gwarantowanej, standardowej oferty platformy:

Baza uczestników społeczności #KFN - planuję rozszerzenie funkcjonalności klanu w taki sposób, abyście mogli samodzielnie się opisywać (dobrowolnie) i łatwiej odszukiwać osoby o konkretnych umiejętnościach, np. grafików, prawników, lekarzy itd. w gronie klanowiczów. Już obecnie można w klanie opisywać siebie i oferowane przez siebie usługi.

Wspólna gra w Counter-Strike (CS:GO) z Michałem. To już się systematycznie dzieje! Od wakacji 2021 r. gramy regularnie co czwartek o 20:30 na naszym prywatnym klanowym serwerze CS:GO z tickrate 128. Docelowo chciałbym, aby klan stał się również - przynajmniej dla niektórych - miejscem do miłego spędzania czasu w gronie osób, które po prostu się lubią.

Jak widzicie formuła #KFN przemyślana została w taki sposób, aby każdy znalazł coś dla siebie. Tak to już jest, że niektóre osoby będą bardziej zainteresowane aktywnym budowaniem społeczności i to ten element klanu będzie dla nich kluczowy, a inne osoby mogą być zainteresowane wyłącznie materiałami premium lub lajwami i bardziej bezpośrednim dostępem do mnie w ramach sesji pytań i odpowiedzi z moim udziałem. Każde podejście jest OK.


Nawet jeśli zajrzysz na klanowe forum tylko raz w roku, ale jednocześnie znajdziesz tam informację wartą więcej niż kwota zapłacona za roczną subskrypcję, to będą to po prostu dobrze wydane pieniądze. A wierzę, że znajdziesz niejedną taką informację i podobnie jak dotychczasowi Klanowicze uznasz, że opłata roczna to "tanio jak barszcz" w zestawieniu z sumaryczną wartością korzyści osiąganych dzięki #KFN. Moim zdaniem - właśnie tak jest, ale na szczęście nie musisz polegać wyłącznie na mojej opinii.

CO O #KFN MÓWIĄ KLANOWICZE?

Na etapie przedsprzedaży klanu byłem jedyną osobą, która mogła przekonywać, że warto do niego dołączyć. To było jak "kupowanie kota w worku", ale jak to powiedział mój znajomy Marek Jankowski "Gdy Michał sprzedaje Ci kota w worku to możesz mieć pewność co do jednego - że będzie to tłusty kot!". Strasznie mnie tym rozbawił i podbudował.


Jednak jeszcze bardziej budujące są opinie osób, które za udział w klanie zapłaciły i korzystają z niego od kilkunastu miesięcy. Poniżej publikuję zaledwie kilka z nich. Dosyć dobrze punktują one zarówno zalety, jak i wady #KFN - z perspektywy tych osób, dla których klan jest stworzony.

ARTUR KACZMARCZYK

KFN jest dla mnie pierwszą linią frontu, na której mogę poradzić się w zamkniętej społeczności przedsiębiorców, prawników, księgowych, matek i ojców o zagadnienia, które w danej chwili mnie nurtują. Jest tutaj wiele bratnich dusz z podobnym nastawieniem do życia, dzięki czemu odnajduje wiele interesujących wątków których sam nie poruszyłem, a są dla mnie wartościowe. Przez KFN dotarłem do kancelarii patentowej, która pomoże mi zastrzec znak towarowy w UE, znalazłem sposób jak oszczędzić na horrendalnie wysokich prowizjach na przewalutowaniach w najpopularniejszym międzynarodowym systemie płatności na świecie oszczędzając tysiące złotych rocznie. Ponadto poszerzyłem swoją wiedzę w temacie inwestycji oraz podatków. Michał jak i również inni Klanowicze co i raz zarzucają ciekawy temat który skłania mnie do refleksji i drążenia w skale. Gdybym miał powiedzieć w jednym zdaniu czym jest dla mnie KFN, to jest to forum z ciekawą i aktywną społecznością - tylko tyle i aż tyle. Polecam w szczególności ludziom dobrym i życzliwym, z pozytywnym nastawieniem do życia.

PATRYCJA GAZY

Dla mnie KFN to niezwykła, wyjątkowa, prawdopodobnie jedyna w swoim rodzaju taka przestrzeń w internecie. Jest to miejsce, w którym z jednej strony spotykają się zupełnie obcy sobie ludzie, a z drugiej strony osoby, które coś jednak łączy - zainteresowania, pasje, często poczucie humoru, dojrzałość i przede wszystkim wysoka kultura wypowiedzi. Czuję się tu u siebie i bezpiecznie - i to połączenie jest dla mnie bardzo ważne.Każdego dnia spotykam tu bardzo wartościowe treści, wypowiedzi, komentarze. Można znaleźć zarówno inspiracje, jak i polecane rozwiązania w zakresie finansów, oszczędzania, zarabiania, rozwoju osobistego, porady prawne, jak i wsparcie w budowanie własnego campera czy pomysły na wartościowe miejsca do odwiedzenia w Polsce i na świecie. Z konkretów dla mnie - to:

1. organizowane LIVE'y - potężna dawka wiedzy, odpowiedzi na każde pytania, ciekawi Goście. Materiał dostępny na żywo online, jak i do przesłuchania w dowolnym momencie,

2. materiały premium - dla mnie to wszelkie dodatkowe informacje od Michała, od materiałów z bloga, po odpowiedzi na komentarze, po statusy informujące o giełdzie,

3. FINAX - dla mnie naprawdę wartościowa oferta.

4. Ludzie, którzy są członkami tego Forum - to jest mega wartościowy konkret. Za to bardzo dziękuję.

JACEK LEMPART

Mam takie poczucie, że w niemal dowolnej dziedzinie można tu zarzucić temat i trafić na odpowiedź eksperta. To taki superkomputer, który z czasem nabiera więcej „mocy obliczeniowej”. Większość (wszyscy?) pisze tu z imienia i nazwiska. Nie ma tu takiego klimatu, który mi ciąży na mediach społecznościowych, gdzie nie wiem czy przypadkiem nie piszę z botem. Jest wzajemny szacunek i kultura.

MIESZKO JARONIEWSKI

W KFN najbardziej podobają mi się 3 rzeczy:

1. Bardzo wysoki poziom rozmów - nie ma żadnego hejtu, wszyscy darzą się szacunkiem.

2. Wśród ponad 3500 Klanowiczów można praktycznie zawsze znaleźć osobę, która będzie w stanie odpowiedzieć na nasze pytanie, podzielić się swoim doświadczeniem czy ciekawymi przemyśleniami.

3. KFN to nie tylko forum - powstało kilka grup Mastermind, odbyło się również kilka spotkań stacjonarnych w największych miastach.


Podsumowując, uważam, że kwota kilkuset złotych na rok, to naprawdę mało jak na wartość, którą tu się otrzymuje.

BARTOSZ BŁĄDEK

Klan dla mnie to 1000-osobowy mastermind - masa wartościowych ludzi, eksperci z różnych branż, pozytywne dyskusje, zero hejtu, wylęgarnia pomysłów i ich id razu konstruktywna krytyka - to nie jest zwykłe forum dyskusyjne to największy w Polsce mastermind.


A poza tym to co daje od siebie Michał przeszło moje najśmielsze oczekiwania - live'y z ekspertami, oferty specjalne typu Finax i jego bardzo budujący udział na forum.

EMILIA

KFN przez większą część czasu funkcjonuje jako forum internetowe. Korzystanie z niego wymaga siedzenia przed komputerem, wpatrywania oczu w ekran, czytania i pisania wiadomości oraz samodzielnego selekcjonowania wiedzy i tematów nas interesujących. Nie ma tutaj prostych rozwiązań dla każdego, wpisy są długie, brak przepisów na szybkie zdobycie kufra złota i wianuszka przyjaciół.


Poza forum Klan Finansowych Ninja spotyka się czasami na żywo (teraz głównie online) i na lajwy, na których Michał (czasami z gośćmi) prezentuje ciekawy dla grupy temat.


Wartość tej grupy to ludzie! Mądrzy a wciąż chcący się rozwijać. Zadają pytania i słuchają odpowiedzi, tym samym przyznają się do swojej niewiedzy. Ludzie z przeróżnym! doświadczeniem, którym chętnie się dzielą i aktywnie budują tę społeczność.


Ludzie jakich ze świecą szukać! I to w liczbie ponad tysiąc [obecnie 3500+].


Jeśli po przeczytaniu tego czujesz w środku zaciekawienie połączone z niepewnością to zachęcam! Szczególnie babeczki - wciąż nas tutaj za mało.

ANATOL OGÓREK

Decydując się na dołączenie do #KFN miałem nadzieję że spotkam tu wielu pozytywnych ludzi, którzy swoimi historiami i doświadczeniem dadzą mi motywacyjnego kopa do dalszej pracy nad sobą. Muszę przyznać, że nie zawiodłem się. Na forum znalazłem wiele ciekawych dyskusji na tematy z wielu różnych dziedzin. Klanowicze mają bardzo szeroki przekrój zainteresowań i chętnie dzielą się swoją wiedzą. Dla mnie jest to teraz miejsce numer jeden, w którym mogę zadać dowolne pytanie i nie dość że praktycznie na pewno otrzymam merytoryczną odpowiedź, to dodatkowo na 100% nie spotkam się z żadnym hejtem.


Osobiście uważam również, że dodatkowe materiały premium, oferty dla Klanowiczów i regularne live'y na których wiedzę dostajemy praktycznie "na tacy" sprawiły, że mnie ta inwestycja już dawno się zwróciła. Nie żałuję ani złotówki.

EDYTA WOŹNIAK

Bardzo cenię KFN. Jest tu wielu niezwykle mądrych ludzi, zatem jako życiowy nieogar czuję się wśród nich cokolwiek nie na miejscu, ale ciągle karmię się nadzieją, że ten potencjał intelektualny jakoś na mnie przelezie drogą dyfuzji albo czegoś. Natura zna takie przypadki. Na pewno zna...


Więc tak sobie chodzę po forumowych wątkach, ale bardzo szybkim krokiem, bo mam obawę, że jak się zatrzymam, to mnie ktoś złapie i odpyta z tego, co to są ETFy akumulowane albo czym się różni WIBOR od wibratora, i wtedy będzie taka wtopa mniej więcej, jak ta w liceum, gdy pytali co krzyczał Kordian w komnacie cara, gdy spotkał Strach i Imaginację. Tylko z Kordiana ściąga miała czternaście stron z obrazkami, a tu nie ma tak lekko, bo wątków na forum jest jakiś zybilion z fryliardem komentarzy, a co w któryś wejdę, to stoję jak te widły w gnoju, bo nie wiem nawet, który język w translatorze Google'a odpalić do tłumaczenia z inteligentnego na moje (chwała bukowi za autowykrywanie!). I nawet obrazki jak są, to trudne, nie że słodkie kotki z kromką na głowie albo te takie surykatki, co się wychylają z jamek i stukają łepkami (niestety, do tego nadal zostaje tylko Instagram...).


Dodam jeszcze, że w tej beczce miodu jest jednak łyżka dziegciu w postaci rozczarowującej obecności Michała na forum. Miało go prawie nie być, a siedzi tu i siedzi, i pozbyć się go nie da. A to informacje z giełdy, a to porady, a to lajwy, a to luźne spotkanka przy czipsach. Serio, nie do zniesienia. Plus jedyny jest taki, że jak już lajwa zaordynuje, to trwa cztery godziny najmarniej, więc zdążę pół dobowej produkcji moich rękodzielniczych bybździółków odklepać ze słuchawką w uchu. Także jeśli się kiedyś grubego majątku dorobię, to właśnie przez te widełka jego.


Do prasowania taka transmisja też się świetnie nada, gdyby kogoś wątpliwość trapiła, więc z egzotycznymi zainteresowaniami również się opyla wskoczyć na pokład.

SEBASTIAN BORKOWSKI

"Za"

- Bardzo dużo wnoszące materiały live dotyczące inwestowania. To konkretna wiedza dla osób, które są początkującymi albo średnioterminowymi inwestorami.

- Tutaj nie ma anonimów. Wszyscy piszą pod swoim imieniem i nazwiskiem. To ogromna zaleta - hejterów, marudzenia, czy śmieciowych tekstów tu nie uświadczysz. A z drugiej strony przekrój wiedzy osób jest tak szeroki, że na wiele swoich problemów znajdziemy tutaj podpowiedzi czy rozwiązania.


"Przeciw"

- Na forum jest bardzo dużo treści, ktoś może mieć wrażenie, że za aż za dużo. Trzeba liczyć się z tym, że ze wszystkim uczciwie się człowiek nie zapozna, tym bardziej, że będzie tego przybywać.

- KFN wymaga zaangażowania. Trzeba samemu potrafić znaleźć na forum to co nas interesuje. (dodam, że forum jest bdb podzielone, więc przy niewielkim wysiłku da radę to zrobić) Więc jeżeli liczysz na wiedzę podaną na tacy pod nos i jeszcze w 100% taką jakiej szukasz, to też nie jest o dla Ciebie.

MACIEJ ANISEROWICZ

Do KFN przystąpiłem nawet nie zapoznając się z ofertą - bo mam do Michała ogromne zaufanie. Okazało się, że bardzo szybko na tym skorzystałem mimo, że nie należę do najbardziej aktywnych Klanowiczów. Wiosną 2020 przyszła wiadomość, że zaraz atrakcyjność obligacji znacząco spadnie - więc w ostatniej chwili kupiłem obligacje. Na 100% ominęłaby mnie ta informacja, gdyby nie KFN.


Teraz z kolei zamierzam rozpocząć przygodę z inwestowaniem, a dzięki specjalnej ofercie Finax - dedykowanej dla Klanowiczów - koszt uczestnictwa w Klanie zwróci mi się wielokrotnie już przy pierwszej wpłacie.


A to tylko dwa przykłady. Klanowicze mają dostęp do forum z setkami dyskusji na ciekawe finansowe tematy oraz zamkniętych spotkań online LIVE. Jeśli szukasz rzetelnych, pogłębionych treści do swojego finansowego rozwoju oraz przyjaznej, otwartej społeczności to zapraszamy do Klanu!

Podsumowując: #KFN to usługa, która przekracza oczekiwania Klanowiczów i według nich dostarcza wartość wielokrotnie przekraczającą poniesiony koszt. To dobrze - tak właśnie miało być!

ZAKRES DOSTĘPNOŚCI MICHAŁA

Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z #KFN, to musimy sobie wyjaśnić jedną bardzo istotną kwestię: chcę jednoznacznie określić zakres mojej obecności w klanie, aby uniknąć ewentualnych nieporozumień. Mówiąc w dużym skrócie: moja dostępność będzie większa niż dotychczas, ale jednocześnie z góry ograniczona i limitowana. Przeczytaj jednak uważnie do końca...


W #KFN odpowiedzialny jestem przede wszystkim za systematyczne prowadzenie #KFN Live, w których prezentuję konkretne tematy, prowadzę rozmowy z ekspertami, oraz odpowiadam na Wasze pytania - co najmniej raz w miesiącu, przez 2 godziny. Nie wykluczam dłuższych i częstszych spotkań, ale w ramach oferty otrzymujecie gwarantowane 12 dwugodzinnych lajwów rocznie. UWAGA: w praktyce lajwów jest znacznie więcej, ale większa ich liczba nie jest gwarantowana!


Dla jasności: pewnym jest, że będę odpowiadał na pytania w ramach #KFN Live, ale jednocześnie nie ma żadnej gwarancji, że odpowiem akurat na Twoje pytanie. Oczywiście będę się starał, ale zero gwarancji. To m.in. dlatego staram się wcześniej zbierać pytania, aby dobrze się przygotować i udzielać najlepszych możliwych odpowiedzi.


Dodam, że sam fakt wykupienia usługi #KlanFinNinja nie daje nikomu prawa do domagania się indywidualnych konsultacji, odpowiedzi czy indywidualnego traktowania. Kupując dostęp do #KFN nie uzyskujecie indywidualnego dostępu do mojego czasu. Takiej usługi nie sprzedaję. A gdybym to robił, to na pewno nie kosztowałaby zaledwie kilkaset złotych rocznie.


Analogiczne zasady obowiązują na #KFN Forum. Oczywiście jestem obecny na forum, ale nie należy tego utożsamiać z gwarancją mojej odpowiedzi czy dyskusji w konkretnym temacie. Chcę być przede wszystkim animatorem społeczności, jednocześnie funkcjonując na takich prawach, jak każdy z Was. Mogę dyskutować i udzielać odpowiedzi, ale absolutnie nie jestem do tego zobowiązany!


Moja obecność na #KFN Forum ma charakter dobrowolny, a nie obligatoryjny i z góry o tym uprzedzam. Mam nadzieję, że się rozumiemy...


UWAGA: Cały powyższy opis skopiowałem ze strony oferty przedsprzedażowej. Taki wtedy był zakres moich gwarancji i taki pozostaje nadal. Niemniej jednak rzeczywistość znacznie przekracza te "gwarancje minimalne", co zresztą dobrze podsumowali Klanowicze w swoich referencjach dotyczących KFN.

Gwarantuję tylko to, do czego jestem w stanie zobowiązać się ze 100% pewnością. Lubię jednak przekraczać oczekiwania, pozytywnie zaskakiwać i "dowozić" znacznie więcej niż zadeklarowałem.


W praktyce jestem jak dotychczas jedną z najaktywniejszych osób na forum. Opublikowałem 136 tematów, udzieliłem 2047 odpowiedzi w przeróżnych wątkach i pod względem aktywności "wygrałem" 385 dni z 548 dni istnienia forum. Do tego dodałem kilkaset statusów #SzaffiNews wraz z "Raportem z giełdy" - a te nie są uwzględniane w statystykach forumowych. Całkiem nieźle jak na deklarowany "brak dostępności".

EKSPERCI KFN

#KFN nie tylko Michałem stoi. Mamy w nim znakomite “kadry” w różnych obszarach: ubezpieczeń, kredytów hipotecznych, HR i prawa pracy, inwestowania poprzez ETF-y, inwestowania w nieruchomości, pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, remontów i deweloperki.

Ekspert KFN - to specjalny tytuł przyznawany tym osobom, które są specjalistami w konkretnym obszarze i do tego skłonne są dzielić się swoją ekspertyzą i doświadczeniami z innymi Klanowiczami - angażując się w dyskusje i w ramach tematycznych, praktycznych lajwów. Do tego z niektórymi z ekspertów wypracowuję także specjalne oferty bonusowe.

Obecnie w klanie jest ośmiu Ekspertów KFN.

Autor bloga SystemTrader.pl, świetnego podcastu o tej samej nazwie i jeszcze świetniejszego oprogramowania #ST. Osoba, która jest wzorem metodycznego podejścia do inwestowania opartego na liczbach i danych historycznych. Specjalista od ETF-ów, który swoją wiedzą obficie dzielił się i nadal dzieli w klanie.


Można powiedzieć, że Jacek sam siebie usankcjonował na eksperta w tym obszarze i to właśnie jego działalność w klanie zmotywowała mnie do utworzenia instytucji "Eksperta KFN".


Wspólnie z Jackiem przeprowadziłem już kilka lajwów i zaoferowaliśmy oprogramowanie #ST w specjalnej cenie dla #KFN.

Ekspert KFN - Inwestowanie przez ETF-y

Od początku kariery zawodowej związany z rynkiem ubezpieczeniowym. Wiedzę zdobył podczas studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu i Uniwersytecie Warszawskim, a doświadczenie - podczas wieloletniej współpracy z czołowymi towarzystwami ubezpieczeniowymi. Zajmuje się doradztwem ubezpieczeniowym oraz rekrutacją i wdrażaniem pośredników ubezpieczeniowych. Obecnie reprezentuje kilkunastu ubezpieczycieli.


Na rynku wyróżnia się przede wszystkim dbałością o precyzyjne dopasowanie zakresu ochrony ubezpieczeniowej do rzeczywistych potrzeb klientów. Zapewnia najwyższej jakości serwis także po zawarciu umowy. Obsługuje kompleksowo zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców.


Wspólnie z Paulem będziemy prowadzić lajwy odsłaniające kulisy ubezpieczeń. Dodatkowo razem wypracowaliśmy ofertę atrakcyjnego ubezpieczenia na życie “Między nami dla #KFN”.

Ekspert KFN - Ubezpieczenia na życie i majątkowe

Inwestowanie w nieruchomości rozpoczął w 2004 r. posiłkując się zarówno własnym kapitałem, jaki i kredytami hipotecznymi (co było kluczowe). Pierwszych kilkanaście flipów mieszkań zrealizował samodzielnie. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielił się w ramach projektu “Edukacja Inwestowania w Nieruchomości”. Absolwenci szkoleń byli bardzo zainteresowani współinwestowaniem z Piotrem, co zaowocowało powstaniem w 2012 r. spółki Inwestycje Hryniewicz.pl.


Obecnie spółka ma ponad 300 Wspólników i współpracuje z ponad setką Ekspertów Rynku Lokalnego (ERL) flipując nieruchomościami w całej Polsce. Generuje świetne zyski dla wspólników dostarczając mieszkania przygotowane do zamieszkania lub na cele inwestycyjne. Ma na koncie zakup ponad 320 nieruchomości za prawie 140 mln zł. Spółka finansuje również rewitalizacje kamienic oraz projekty deweloperskie (łącznie 13 projektów na kwotę 50 mln zł).


Z Piotrem współpracuję w sposób ciągły od 2012 r. W ramach #KFN prowadziliśmy i będziemy prowadzić lajwy dotyczące inwestowania w nieruchomości. Zaoferowaliśmy także możliwość współinwestowania dla osób, które wolą być pasywnymi inwestorami na rynku nieruchomości.

Ekspert KFN - Inwestowanie w nieruchomości

Z wykształcenia jest psychologiem, z zamiłowania i doświadczenia zawodowego od 2004 roku HR-owcem. Uwielbia pracę z ludźmi i dla ludzi. Przeprowadziła setki skutecznych procesów rekrutacji, wspierała Szefów w efektywnym zarządzaniu ich Zespołami, w rozwoju ich Pracowników, w rozwiązywaniu sytuacji trudnych i nietypowych. Prowadziła i uczestniczyła w wielu projektach personalnych związanych z adaptacją, rozwojem Pracowników, budową marki Pracodawcy na rynku pracy i wewnątrz organizacji. Przygotowywała i współuczestniczyła w przeprowadzaniu organizacji i całych zespołów przez zmiany organizacyjne.


Przez lata pracowała w dużych, międzynarodowych firmach, w 2021 roku podjęła ostateczną decyzję o samodzielnym prowadzeniu biznesu - zgodnie z własnymi wartościami i na swoich zasadach.


W klanie poprowadzi dla nas lajwy dotyczące procesów rekrutacji - zarówno z perspektywy Pracowników, jak i Pracodawców.

Ekspert KFN - HR i prawo pracy

Pośrednik w obrocie nieruchomościami od 2011 roku. Właścicielka biura nieruchomości Ale Domy oraz prelegentka na szkoleniach branżowych (Recamp, ASBiRO, Mieszkanicznik). Dodatkowo od 2017 roku podnajmuje mieszkania na długi i krótki termin (hybrydowo). Fanka optymalizacji inwestycji i niestandardowego działania.


Autorka książki: "3... 2... 1... sprzedaż!" o skutecznej sprzedaży mieszkań, twórca podcastu o nieruchomościach „Ale Domy” oraz instruktorka w kursie online dla pośredników „Szkoła Wyłączności”. Pasjonuje się sprzedażą mieszkań, buduje pozytywny wizerunek pośrednika w Polsce i jest zwolenniczką umów wyłącznych, home stagingu, jakości ofert i działania na rzecz jednej strony transakcji.


Prywatnie mama wyjątkowej Alicji.


W klanie poprowadzi lajwy m.in. na tematy szybkiej i skutecznej sprzedaży mieszkania, wyłączności przy sprzedaży oraz tego, jak zrobić ogłoszenie, które sprzedaje.

Ekspert KFN - Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami

Znany w środowisku kredytobiorców ekspert od finansowania. Wraz z zespołem RM Kredyty pomógł Klientom uzyskać kredyty na kwotę blisko 1 miliarda złotych. Sam również inwestuje w nieruchomości. Twórca autorskiego kursu pozwalającego zbudować portfel 7 nieruchomości na wynajem za pomocą kredytów mieszkaniowych.


Ronald to najczęstszy gość podcastu “Więcej niż oszczędzanie pieniędzy”, gdzie wystąpił już 5-krotnie dzieląc się wiedzą z obszaru finansowania zakupu nieruchomości. Jego książka “Tajna Broń Kredytobiorcy” pomogła tysiącom osób przejść gładko przez proces zakupu nieruchomości na kredyt.


W klanie dzieli się wiedzą z zakresu pozyskiwania i obsługi kredytów hipotecznych oraz bezpłatnie udostępnił swój kurs “Jak kupić mieszkanie na kredyt i zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych”.

Ekspert KFN - Kredyty hipoteczne

Inwestuje w nieruchomości mieszkalne w Łodzi oraz przygotowuje materiały edukacyjne dotyczące remontów inwestycyjnych. Wynajmuje własne mieszkania, zarządza mieszkaniami klientów, podnajmuje, flipuje i przygotowuje gotowce inwestycyjne. Ma za sobą tysiące metrów kwadratowych wyremontowanych mieszkań i rewitalizację dużej kamienicy.


Współautor bloga Zainwestowani.pl, serii nagrań „Mieszkaniowa Pigułka Wiedzy", dostępnych na YouTube, książek "Jak sprytnie wyremontować i wyposażyć mieszkanie. Poradnik (nie tylko) dla właścicieli mieszkań na wynajem" oraz "Remonty. Podręcznik Inwestora", a także kompleksowych szkoleń online "Szkoła remontowania dla inwestorów" oraz "ERL, czyli flipuj, buduj i zarabiaj więcej". Ekspert Edukacji Inwestowania w Nieruchomości ds. remontów.


W klanie Jeremiasz poprowadzi lajwy o skutecznym i sprawnym przeprowadzaniu remontów nieruchomości.

Ekspert KFN - Remonty

Od 15 lat w biznesie z 5 firmami z różnych branż na koncie. W latach 2007-2016 roku rozwijał najpopularniejszy w Polsce sklep internetowy z herbatą KrainaHerbaty.pl, przejął konkurenta YerbaMateStore.pl, aby ostatecznie przekazać gotowy biznes pod opiekę wspaniałej żony i pracowników – poświęcając się całkowicie nieruchomościom.


Od 2017 aktywnie inwestuje wraz z bratem Maciejem: zakupił, wyremontował i sprzedał jako gotowce inwestycyjne 39 mieszkań, wyremontował 66 kawalerek w rewitalizowanych budynkach, a w ramach prowadzonej od 2018 r. działalności deweloperskiej przeprowadził inwestycję (część w trakcie) w 83 mieszkania oraz 52 domy.


Inwestycje z założenia realizuje przy minimalnym zaangażowaniu kapitału własnego, pozyskując na swoją działalność inwestycyjną kilkadziesiąt milionów złotych w okresie trzech lat.


W klanie podzieli się z nami m.in. praktyczną wiedzą dotyczącą prowadzenia inwestycji deweloperskich.

Ekspert KFN - Deweloperka

DLA KOGO #KFN?

Rozumiem, że możecie się zastanawiać, czy warto przystąpić do Klanu Finansowych Ninja. Mam nadzieję, że poniższe podsumowanie pomoże w podjęciu decyzji:

Czytelnicy Szukający "bratnich dusz" - innych osób myślących podobnie

Dla kogo jest #KFN?

Czytelnicy, którym w pełni wystarcza blog i podcast

Dla kogo nie jest #KFN?

Chcący wymieniać się wiedzą i informacjami pozwalającymi działać skuteczniej

Liczący na otrzymanie mojej indywidualnej pomocy (nie oferuję takich usług!)

Ci, którym wydaje się, że płacąc za dostęp do #KFN zyskują prawo do żądania odpowiedzi właśnie na ich pytania (ode mnie lub innych)

Osoby narzekające, niezadowolone z życia, próbujące dowartościować siebie kosztem innych - to nie jest miejsce dla Was

Zainteresowani rozwojem finansowym

Oczekujący treści premium

Chcący uzyskać wpływ na treści publikowane na blogu

Poszukujący bardziej bezpośredniego dostępu do mnie (w z góry określonym zakresie)

Zainteresowani kulisami mojej działalności

Poszukujący mojego bardziej spontanicznego, bezpośredniego i subiektywnego komentarza niż ten na blogu

Osoby pozytywne albo aspirujące do tego, by takimi być

NABÓR "STYCZEŃ 2022" JUŻ ZAKOŃCZONY!

HARMONOGRAM

Ostatni nabór = STYCZEŃ 2022

11 stycznia - 2 lutego 2022 r.

Kolejny nabór do #KFN

Nie znam jeszcze daty kolejnego naboru.

Możliwe, że odbędzie się na jesieni 2022 r. lub dopiero w styczniu 2023 r.

Zapisz się na newsletter (u góry strony), aby otrzymać informację.

CENNIK #KFN

Czytelnicy śledzący od dawna moją działalność wiedzą, że w części komercyjnej kieruję się żelaznymi zasadami:

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nie udzielam rabatów

1

Oferuję produkty w dobrej cenie i uważam, że uczciwym jest, aby wszyscy kupowali je na tych samych zasadach.

Najwięcej zyskują ci, którzy kupują dany produkt pierwsi. Jeśli zmieniam cenę, to tylko w górę.

Ceny mogą się zmieniać tylko w górę

2

Okazja to okazja

Gdy mówię, że coś jest okazją, to naprawdę tak jest.

3

Trzymam się tych zasad od lat. Identycznie jest z Klanem Finansowych Ninja. Najwięcej zyskały i zaoszczędziły te osoby, które zdecydowały się skorzystać z oferty w przedsprzedaży. Tamte warunki zakupu już się nie powtórzą. Możesz jednak kupić dostęp do #KFN teraz - w edycji styczeń/luty 2022 - i gwarantuję, że taniej już nie będzie.


Klan Finansowych Ninja jest usługą subskrypcyjną (cyklicznie odnawianą). Jedynym sposobem uzyskania dostępu do #KFN jest zakup abonamentu rocznego lub dwuletniego. #KFN działa już w pełni od czerwca 2020 roku, więc dostęp do forum i wszystkich zgromadzonych materiałów otrzymasz niezwłocznie po zakupie.


Oto jak wygląda wzrost ceny rocznej subskrypcji w kolejnych edycjach sprzedaży #KFN (UWAGA: to tylko minimalna prognoza - ceny mogą wzrosnąć jeszcze bardziej):

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Maj 2021

1

699 zł rocznie

799 zł rocznie

Styczeń 2022

2

Jesień 2022

co najmniej 899 zł rocznie

3

Dostęp do #KFN możesz obecnie kupić w dwóch wariantach - na rok lub od razu na dwa lata. Oczywiście ten drugi wariant zdecydowanie bardziej się opłaca - zwłaszcza, jeśli zamierzasz skorzystać z bonusowej, promocyjnej oferty robo-doradcy Finax, którą szczegółowo opisywałem na moim blogu.


Jedną z olbrzymich zalet #KFN jest fakt, że jako grupa Klanowiczów stanowimy dużą grupę konsumencką, dzięki czemu możemy skutecznie negocjować koszt usług i produktów tych firm, które i tak chcemy kupić. Z drugiej strony - jesteśmy bardzo atrakcyjną grupą docelową dla potencjalnych Partnerów. Dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskiwać naprawdę dobre warunki.


Efekt? Dołączając do #KFN możesz korzystać z coraz bogatszej oferty "bonusów" dostępnych wyłącznie dla Klanowiczów: usług finansowych na specjalnych, świetnych warunkach, a także bardzo atrakcyjnych zniżek na różne przydatne narzędzia.


UWAGA: Nie mogę zagwarantować, że bonusy te będą dostępne w kolejnych naborach (niektóre z nich są limitowane).


Poniżej znajduje się kompletna lista bonusów dostępnych dla osób, które przystąpią do #KFN w tym naborze:


BONUS 1: PROMOCJA FINAX DLA #KFN

Pierwszą firmą, z którą udało się wypracować świetny deal dla Klanowiczów, jest słowacki tzw. robo-doradca Finax - firma oferująca usługę będącą prawdziwą rewolucją w zakresie niskokosztowego inwestowania w Polsce.

Tylko 0,6% opłaty rocznie (0,5% + słowacki VAT) za wszystkie usługi Finax -

a standardowo jest to aż 1,2% rocznie (1,0% + słowacki VAT)!

UWAGA: Bonus ten dostępny jest w obu wariantach zakupu #KFN, przy czym objęty jest on pewnymi ograniczeniami:

WIĘCEJ O PROMOCJI FINAX

Wspólnie z Finax przygotowaliśmy prawdziwą bombę – promocję dla uczestników #KFN, w ramach której opłata za usługę redukowana jest o połowę, a prowizja za małe wpłaty - całkowicie została zniesiona. Uwzględniając pozytywny wpływ rebalancingu Finax na stopę zwrotu – efektywna opłata za wszystkie usługi robo-doradcy wynosi 0,1%–0,2% rocznie i staje się niemalże pomijalna! To znacznie mniej niż w aktywnie zarządzanych funduszach inwestycyjnych (TFI).


Podsumujmy parametry tego bonusa dla Klanowiczów:

Brak prowizji od małych wpłat (można inwestować od 100 zł) - a standardowo jest to aż 1,2% prowizji od każdej wpłaty, która jest mniejsza niż ekwiwalent 1000 EUR.

Bonus dostępny tylko dla pierwszych 5000 Klanowiczów - udało mi się wynegocjować tak świetne warunki inwestowania z robo-doradcą Finax tylko (i aż) dla 5000 osób. Do 10 stycznia 2022 r. z usług Finax skorzystało już 1127 Klanowiczów, więc do limitu jeszcze sporo brakuje. Zachęcam jednak, aby nie zwlekać z rejestracją i skorzystaniem z tak świetnej oferty Finax.

Warunki promocyjne będziesz mieć tak długo, jak długo będziesz w #KFN - ewentualna rezygnacja z subskrypcji #KFN, bądź jej nieprzedłużenie, wiązać się będzie z utratą (od kolejnego miesiąca) promocyjnych warunków inwestowania w Finax. Ja ze swojej strony zadbam, aby #KFN działał najdłużej jak się da...

#KFN możesz mieć w zasadzie za darmo! - jeśli zainwestujesz w Finax odpowiednio dużą kwotę (ok. 117 tys. zł przy płatności na dwa lata) to oszczędności na opłatach w tym okresie w pełni sfinansują Twój udział w klanie. Wszystkie inne benefity będziesz mieć w zasadzie za darmo. To mega dobry deal!

Finax to usługa pozwalająca bardzo łatwo inwestować poprzez ETF-y odzwierciedlające kondycję światowych rynków akcji i obligacji. Jest przy tym w pełni dostosowana do obsługi inwestorów z Polski: ma polski interfejs, polskojęzyczne wsparcie klientów, przyjmuje przelewy w polskich złotych (które następnie wymienia na EUR po bardzo uczciwych kursach = cena spot +/- 0,005 PLN). Będzie też udostępniać gotowe dane do polskich PIT-ów związanych z rozliczaniem zysków kapitałowych.

Samo inwestowanie odbywa się w pełni automatycznie. Klient raz określa swoją strategię inwestycyjną wybierając jedną z proponowanych struktur portfela inwestycyjnego (np. 80% akcji i 20% obligacji), a Finax później już w pełni automatycznie kupuje konkretne ETF-y, które pozwalają realizować tę strategię inwestycyjną z uwzględnieniem całego świata. Struktura portfela i bieżące wyniki inwestycyjne transparentnie widoczne są w panelu użytkownika. Jeśli, ze względu np. na drożejące akcje, struktura portfela nadmiernie odchyli się od zakładanych pierwotnie proporcji, to automatycznie przeprowadzony zostanie tzw. rebalancing. Wszystko w pełni automatycznie bez zaangażowania czasowego i emocjonalnego ze strony inwestora. Po szczegóły odsyłam do obszernego wpisu opublikowanego na moim blogu. Dość powiedzieć, że inwestowanie poprzez ETF-y z pomocą niskokosztowego robo-doradcy, to prawdopodobnie najlepszy sposób inwestowania dla większości osób, które nie mają do tego głowy.

BONUS 2: AION BANK DLA #KFN

W 2021 r. w Polsce zadebiutował Aion Bank, który rewolucjonizuje podejście do usług bankowych. Zamiast, tak jak inne banki, oferować „bezpłatne” konta (z licznymi jawnymi i ukrytymi opłatami), Aion Bank proponuje miesięczny abonament za wszystkie usługi bez żadnych dodatkowych opłat. ŻADNYCH.

W ramach niego otrzymamy obsługę kont w PLN i kilku innych walutach, kartę wielowalutową, brak opłat za wypłaty z bankomatów w Polsce i na całym świecie, brak opłat za przewalutowanie, bezpłatne przelewy krajowe i międzynarodowe itd. Na razie Aion Bank oferuje swoje usługi wyłącznie dla klientów indywidualnych, ale przymierza się także do oferty dla przedsiębiorców.

Aion Bank przejął także w ubiegłym roku brytyjskiego robo-doradcę ETFmatic. Jego usługi już teraz dostępne są w ofercie banku w Polsce pod marką Aion Globalne Inwestycje.


Wspólnie z Aion Bank przygotowaliśmy specjalną promocję dla #KFN (wyłącznie dla nowych klientów banku!). Każdy Klanowicz może otrzymać indywidualny kod uprawniający do korzystania z płatnych planów Smart i All-Inclusive za 50% ich ceny aż przez 13 miesięcy od daty otworzenia konta w banku!


UWAGA: Jeśli ktoś już jest klientem Aion, to nie będzie mógł skorzystać z tej oferty! Przeznaczona jest ona wyłącznie dla NOWYCH klientów banku (specjalny kod podawany jest jednorazowo przy rejestracji)


Wszystkie parametry oferty Aion Bank opisałem szczegółowo w kilku artykułach na moim blogu: opisie oferty banku, recenzji usługi Aion Globalne Inwestycje oraz wpisie o koncie oszczędnościowym bez limitu oprocentowanym aktualnie na 2% rocznie.

BONUS 3: UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE DLA #KFN

Ten produkt powstał w odpowiedzi na oczekiwania niektórych Klanowiczów i stanowi m.in. sposób na znaczne zmniejszenie kosztów ochrony ubezpieczeniowej. Pakiety dedykowane dla KFN mogą być atrakcyjnym zamiennikiem zarówno ubezpieczenia grupowego w miejscu pracy, jak i części ubezpieczeń indywidualnych.

Ubezpieczenia grupowe na życie towarzyszą Polakom od kilkudziesięciu lat i stały się popularne jeszcze w poprzednim ustroju społeczno-gospodarczym. Ich warunki są ustalane z ubezpieczycielami przez pracodawców, a sami zainteresowani mają znikomy wpływ na kształt oferty. Mimo, że nasze potrzeby zabezpieczenia finansowego znacząco wzrosły, to najczęściej proponowane sumy ubezpieczenia są niezmienne od lat.

Wspólnie z Paulem Mardo - Ekspertem KFN w obszarze ubezpieczeń - oraz ubezpieczycielem Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. przygotowaliśmy dwa warianty ubezpieczenia na życie dla Klanowiczów. Ubezpieczenie „Między Nami” dla #KFN to rozwiązanie bazujące na ubezpieczeniach grupowych. Jego forma jest jednak indywidualna. Każdy Klanowicz otrzymuje możliwość zawarcia umowy ubezpieczenia w tej samej składce niezależnie od wieku.


W wariantach „Między Nami” dedykowanych dla KFN sumy ubezpieczenia są zdecydowanie wyższe niż standardowe sumy ubezpieczenia oferowane najczęściej w ubezpieczeniach grupowych na życie. Oprócz zabezpieczenia rodziny w razie śmierci ubezpieczony jest dodatkowo obejmowany ochroną, np. od poważnej choroby, trwałego uszczerbku na zdrowiu, operacji chirurgicznej, czy pobytu w szpitalu. Z kolei drugi wariant obejmuje ochroną zdarzenia dotyczące osierocenia dzieci przez ubezpieczonego oraz pobytu dziecka w szpitalu. Jednocześnie niezależnie od wybranego wariantu ubezpieczony i jego rodzina mogą liczyć na assistance w postaci zapewnienia, np. prywatnego transportu medycznego, rehabilitacji czy pomocy psychologa w razie trudnej sytuacji losowej.


W ramach odstępstw wynegocjowanych z ubezpieczycielem, na tak korzystnych warunkach do ubezpieczenia można przystąpić aż do ukończenia 55 roku życia.


Warunki tej oferty opisałem szczegółowo w tym artykule na moim blogu.

BONUS 4: KURS O KREDYTACH HIPOTECZNYCH

“Jak kupić mieszkanie na kredyt i zaoszczędzić kilkadziesiąt tysięcy złotych” to kurs online opracowany przez Ronalda Szczepankiewicza - Eksperta KFN w obszarze kredytów hipotecznych oraz Magdalenę Łyczko-Hałaszczyk, współzałożycielkę RM Kredyty.

Kurs - krok po kroku - przeprowadza przez proces pozyskiwania najlepszego kredytu na sfinansowanie wymarzonego mieszkania. Podpowiada:

Standardowo kurs kosztuje 123 zł, ale po przystąpieniu do #KFN dostęp do kursu otrzymasz całkowicie bezpłatnie.

WIĘCEJ O KURSIE

jak przygotować się do kredytu

jak zbudować plan działania, gwarantujący uzyskanie finansowania

jak być wiarygodnym w oczach banków, aby banki chciały z nami współpracować

na co zwrócić uwagę tworząc idealny wyciąg bankowy

jakich nieruchomości mieszkaniowych bank nie skredytuje

na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy przedwstępnej ze zbywcą

jak łatwo i szybko odczytać najważniejsze dane z Księgi Wieczystej nieruchomości

na co zwrócić uwagę szukając nieruchomości, na której chętnie zabezpieczy się bank

BONUS 5: ZNIŻKA NA APLIKACJĘ #ST DLA #KFN

Aplikacja System Trader (#ST) to narzędzie umożliwiające projektowanie własnego portfela inwestycyjnego składającego się z ETF-ów i / lub akcji i sprawdzenie na danych historycznych jego dokładnych wyników nawet za ostatnie 120 lat! #ST posiada ponadto wbudowane kilkadziesiąt gotowych portfeli i strategii - zarówno pasywnych, jak i aktywnych.

Prawdziwą wartością narzędzia jest dostęp do historycznych i aktualnych danych z notowaniami funduszy ETF, akcji, walut, towarów i indeksów z ponad 70 giełd świata - bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Ten, kto próbował kiedykolwiek uzyskać dostęp do danych dobrej jakości, ten wie, że trzeba za nie zapłacić nawet kilkanaście tysięcy dolarów rocznie.

Aplikacja #ST zawiera także polskojęzyczny katalog ponad 2600 funduszy ETF! Zawiera on informacje o wystawcach ETF-ów, kosztach zarządzania, giełdach na których są notowane, walutach w jakich są dostępne, wielkości aktywów, rodzaju replikacji, polityce dywidendowej oraz biurach maklerskich, które oferują dany ETF w Polsce. No i oczywiście także notowania.


To absolutnie świetne narzędzie, które pozwala inwestować według planu, a nie emocji.


Autorem aplikacji jest Jacek Lempart - Ekspert KFN w obszarze inwestowania poprzez ETF-y. Jacek - wyłącznie dla Klanowiczów - oferuje aplikację ze specjalnym 40-procentowym rabatem. To oszczędność od 234 zł do nawet 404 zł w przypadku zakupu licencji rocznej lub dwuletniej.


W klanie już teraz znajdziecie także kilka lajwów podczas których wspólnie z Jackiem omawialiśmy niuanse inwestowania poprzez ETF-y.

WIĘCEJ O APLIKACJI #ST

BONUS 6: ZNIŻKA NA USSOFT DLA #KFN

Jednym z największych wyzwań osób inwestujących za pośrednictwem zagranicznych biur maklerskich, jest… poprawne rozliczanie podatków od dywidend oraz zysków z obrotu papierami wartościowymi. USSoft to usługa online, przygotowana przez autorów bloga USStocks.pl, która automatyzuje proces takiego rozliczania na podstawie raportów eksportowanych z Interactive Brokers oraz LYNX.

USSoft wylicza zysk / stratę zgodnie z zasadami polskiego prawa podatkowego na podstawie przychodów i kosztów na akcjach, CFD, ETF-ach, opcjach, futuresach z uwzględnieniem prowizji, opłat i kursu złotego do waluty danej transakcji (można mieć transakcje w różnych walutach).

Klanowicze uzyskują ok. 30% rabatu na zakup 13-miesięcznej licencji USSoft, która pozwala rozliczyć podatki od zysków giełdowych w dwóch kolejnych latach.

WIĘCEJ O USSOFT

BONUS 7: ZNIŻKA NA LISTAPRZETARGOW.PL

ListaPrzetargow.pl to serwis stworzony przez jednego z Klanowiczów i bardzo pomocne narzędzie dla wszystkich poszukujących nieruchomości do zakupu lub na wynajem. To jednocześnie:

Klanowicze uzyskują 20% zniżki na każdy z abonamentów ListaPrzetargow.pl, co oznacza od 24 zł oszczędności (w przypadku zakupu usługi na miesiąc) do nawet 160 zł oszczędności (w przypadku abonamentu na rok).

Największa w Polsce baza informacji o przetargach na sprzedaż nieruchomości ogłaszanych przez spółdzielnie mieszkaniowe, urzędy miast i gmin, spółki skarbu państwa, syndyków, komorników, a także inne instytucje z całego kraju.

Narzędzie do monitoringu ogłoszeń sprzedaży z rynku wtórnego (monitoruje kilkanaście portali i kilka tysięcy serwisów z całej Polski) z błyskawicznymi powiadomieniami mailowymi o nowych ofertach.

WIĘCEJ O USŁUDZE

BONUS 8: ZNIŻKA NA DIVIDEND KINGS

Serwis Dividend Kings (prowadzony na portalu Seeking Alpha przez kilku analityków rynku akcji) jest jednym z najlepszych źródeł wiedzy i danych dla wszystkich osób zainteresowanych inwestowaniem w zagraniczne spółki dywidendowe.

Dividend Kings to także obszerna baza artykułów (w języku angielskim) dotyczących strategii budowy portfela inwestycyjnego, analizy spółek, zasad przeprowadzania rebalancingu portfela itd. To także zbiór kilku referencyjnych portfeli dla inwestorów zainteresowanych dywidendami.

Klanowicze uzyskują ok. 15% rabatu na zakup rocznej subskrypcji Dividend Kings, co oznacza 75$ oszczędności w stosunku do regularnej ceny usługi. Co więcej - podobnie jak w przypadku #KFN cena jest "zamrażana", dzięki czemu przedłużenie subskrypcji dostępne jest w tej samej cenie, co przy jej pierwszym zakupie.

WIĘCEJ O DIVIDEND KINGS

Dividend Kings mają autorski, stale doskonalony system analizy i scoringu spółek uwzględniający wiele wskaźników i pomagający wyliczyć uśrednioną godziwą wartość akcji spółki (tzw. fair value) z wykorzystaniem kilkunastu różnych metod dla 500 najbardziej atrakcyjnych spółek. Dane te udostępniają w formie arkusza Google Docs, dzięki czemu można w łatwy sposób wykorzystywać je we własnych analizach. Poza tym udostępniają wiele narzędzi przydatnych inwestorom, m.in. Automated Investment Decision Tool pomagający w porównywaniu parametrów poszczególnych spółek oraz wyliczający spodziewaną stopę zwrotu skorygowaną o ryzyko.

POPRZEDNIO AŻ 53% KUPUJĄCYCH WYBRAŁO #KFN NA 2 LATA!

GWARANCJA SATYSFAKCJI

Kupując dostęp do Klanu Finansowych Ninja niczym nie ryzykujesz. Osobiście zależy mi na tym, aby wszyscy Klanowicze byli zadowoleni ze swojej decyzji i uznali, że otrzymali świetny pakiet usług w bardzo atrakcyjnej cenie.


Dlatego oferuję #KFN wraz z 30-dniową gwarancją satysfakcji. Jeśli z jakichś powodów #KFN nie spełni Twoich oczekiwań to wystarczy, że napiszesz e-mail z informacją o rezygnacji na adres mojego sklepu, a ja zwrócę całą wpłaconą kwotę.


Dlaczego 30 dni? Bo wydaje mi się, że przez taki okres poznasz już w pełni #KFN, zgłębisz forum, weźmiesz udział w live lub obejrzysz nagranie i ja również będę miał czas, aby zaadresować ewentualne pytania i wątpliwości. Wiem, że nikt nie lubi kupowania „kota w worku”, więc chcę zrobić wszystko co możliwe, aby zniwelować uczucie niepewności.


Mówiąc inaczej: niczym nie ryzykujesz. Całe ryzyko jest po mojej stronie.

#KFN W LICZBACH

Liczby związane z #KFN robią wrażenie. Poniżej znajdziesz podsumowanie najważniejszych z nich, aby łatwiej było Ci podjąć świadomą decyzję o dołączeniu do klanu. Przypominam, że #KFN jako usługa wystartował 29 czerwca 2020 r., więc wszystkie poniższe liczby dotyczą okresu jedenastu miesięcy działania klanu.

Tyle osób opłaciło dostęp do "Klanu Finansowych Ninja" i w nim pozostało do chwili obecnej (dane na 10 stycznia 2022 r.).

3506

Taki odsetek kupujących pozostał w klanie i nie skorzystał z wyjątkowej, 30-dniowej gwarancji satysfakcji.

95%

Tyle tematów zostało już opublikowanych na forum #KFN do 10 stycznia 2022 r.

4270

Całkowita liczba wypowiedzi w ramach dyskusji toczących się na forum #KFN do 10 stycznia 2022 r.

54 670

Właśnie tyle tematycznych lajwów odbyło się od początku funkcjonowania klanu. Ich zapis znajduje się w archiwum na forum.

25

Tyle minut łącznie mają powyższe lajwy. To ponad 71 godzin wartościowych materiałów czekających na Ciebie w klanie.

4270

~25

Właśnie tyle było spotkań #KFN Meetup, z czego część online na Zoom a część "w realu" w różnych miastach w Polsce i na świecie.

436

Tyle osób było jednocześnie zalogowanych w szczytowym momencie na #KFN Forum (24 czerwca 2021). My tam po prostu jesteśmy!

FAQ

Czy dostanę fakturę VAT na firmę?

Wystawiam fakturę VAT do każdego zamówienia. Jeśli chcesz fakturę VAT na dane firmowe, to zaznacz opcję “Chcę fakturę VAT na firmę lub na inne dane” podczas składania zamówienia. Pojawią się wtedy pola umożliwiające wpisanie nazwy firmy i numeru NIP.


Faktura wysyłana jest e-mailem w pliku PDF w kilka godzin po opłaceniu zamówienia.

Co jest napisane na fakturze VAT i czy łatwo ją zaksięgować?

Faktura wystawiana jest z nazwą produktu umożliwiającą zaksięgowanie jej w wygodny sposób: "Klan Finansowych Ninja [KFN] - wariant 1R N4" lub "Klan Finansowych Ninja [KFN] - wariant 2L N4". U siebie sprzedaż księguję z kodem GTU_12 (usługi szkoleniowe), ale kod ten NIE jest umieszczany na fakturze (nie ma takiego obowiązku).

Czy można dostać fakturę z innym tytułem?

Niestety nie ma takiej możliwości. Cały proces zamawiania dostępu do #KFN oraz fakturowania odbywa się w ramach w pełni zautomatyzowanego procesu. Na wystawianych przeze mnie fakturach zawsze widnieje prawdziwa nazwa zamawianego produktu.

Mam już konto w Finax. Czy dostanę zniżkę 50% na opłatę za zarządzanie?

Tak. Przyznanie zniżki odbywa się po przystąpieniu do klanu (dokładna instrukcja znajduje się na forum w sekcji "Oferty specjalne dla Klanowiczów"). Obowiązuje również dla założonych wcześniej kont w Finax.


Jeśli nie masz jeszcze konta w Finax, to koniecznie zarejestuj się korzystając ze specjalnego linka w klanie. Oprócz zniżki 50% na opłatę za zarządzanie otrzymasz także dożywotnio brak opłat za "małe" wpłaty (mniejsze niż 1000 EUR).

Skąd Finax wie, że jestem w #KFN?

Aby uzyskać zniżkę od opłaty za zarządzanie musisz kliknąć w specjalny link w klanie i zgodzić się na weryfikację przez Finax Twojego uczestnictwa w #KFN. Zniżkę otrzymasz, jeśli Twój adres e-mail w Finax jest taki sam jak w klanie. Pamiętaj więc, aby zarejestrować się z takim samym e-mailem lub... zmienić go w Finax lub po stronie #KFN.

Czy mogę zrezygnować z #KFN zachowując zniżki w Finax?

Byłoby zbyt pięknie. :) Prawo do zniżki zachowujesz tak długo, jak długo jesteś subskrybentem #KFN. Finax cyklicznie weryfikuje, czy jego Klienci nadal są Klanowiczami i jeśli okaże się, że nie, to opłata za zarządzanie wzrasta do standardowego poziomu.

Czy jak wybiorę wariant 2 letni, to czy potem już zawsze odnawiam abonament na 2 lata, czy potem już co roku?

Jeśli kupisz abonament dwuletni, to już zawsze będziesz mieć opcję przedłużenia go na kolejne dwa lata. Na chwilę obecną nie jest oferowana możliwość zmiany okresu rozliczeniowego, ale wynika to też z troski o chęć zachowania optymalnie niskich kosztów przedłużenia (to się opłaca).

A gdybym teraz wybrał plan roczny za 799 zł, to czy po tych 12 miesiącach będę mógł dokonać wyboru między przedłużeniem planu na rok za 799 zł lub na 2 lata za 1399 zł?

Nie - niestety nie ma takiej możliwości. Przy zakupie #KFN na rok, jedyną dostępną opcją przedłużenia będzie opcja roczna - oczywiście z uwzględnieniem gwarancji ceny, czyli takich samych kosztów jak przy pierwszym zakupie. Dlatego warto od razu zdecydować się na odpowiedni wariant.

Czy płatność można rozłożyć na raty?

Nie. Nie ma takiej możliwości. Cała płatność uiszczana jest jednorazowo z góry.

W jaki sposób mogę opłacić zamówienie?

Płatności przyjmowane są za pośrednictwem bramki płatniczej Przelewy24 (lub PayNow). Można opłacić zamówienie BLIK-iem, szybkim przelewem z banku lub kartą bankową.

Czy mogę zapłacić tylko za miesiąc i podać dane karty, z której będzie pobierana cykliczna płatność?

Niestety nie. Płatność uregulowana może być wyłącznie za rok lub dwa lata z góry - w zależności od wybranej oferty.

Czy w tym klubie mogą być osoby na początku drogi do wolności finansowej?

Oczywiście! Właśnie po to powstał klan, aby łączyć te osoby, które są mniej i bardziej zaawansowane na drodze do wolności finansowej.

Jak będzie wyglądało przedłużenie subskrypcji #KFN? Czy dostanę informację?

Okres subskrypcji liczony jest od dnia zakupu i przyznania dostępu do #KFN. Na dwa tygodnie przed końcem opłaconego okresu otrzymasz automatyczny e-mail z przypomnieniem wraz z linkiem umożliwiającym opłacenie przedłużenia subskrypcji (odpowiednio na rok lub dwa lata). Jeśli nie opłacisz sprawnie zamówienia, to po kilku dniach o tym przypomnę, a po upływie dwóch tygodni i braku wpłaty - zablokuję Twoje konto w #KFN. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. :)

Jaka będzie różnica treściowa między #KFN, a kursem “Zaawansowany Finansowy Ninja” (ZFN), który ogłosiłeś na blogu?

KFN i ZFN to zupełnie różne produkty. Klan Finansowych Ninja to usługa subskrypcyjna dająca dostęp do społeczności, forum, lajwów, treści treści premium oraz szeregu innych korzyści.


Z kolei zapowiedziany kurs “Zaawansowany Finansowy ninja (jak inwestuje Michał Szafrański)” miał być kursem online poświęconym wyłącznie tematyce inwestowania i prezentującym ten temat w formie szkoleniowej. W swojej formule byłby analogiczny do kursów “Budżet domowy w tydzień” (BDT) oraz “Pokonaj swoje długi” (PSD).


Niemniej - porzuciłem na razie pomysł realizacji oddzielnego kursu i po prostu stopniowo dzielę się tymi treściami na forum #KFN. To już się dzieje i otwarcie przedstawiam w klanie moje podejście do inwestowania, strukturę portfela inwestycyjnego oraz dokładny skład portfela zagranicznych spółek (w większości dywidendowych). Bez żadnych dodatkowych opłat!

Czy planujesz konta demo? Takie 1-2 dniowe żeby zobaczyć co jest w środku?

Nie. Nie planuję przyznawania takiego testowego dostępu. #KFN jest usługą przeznaczoną dla tych, którzy potrafią zauważyć jej wartość nawet bez takich testów.


Niemniej jednak daję 30-dniową gwarancję satysfakcji. Jeśli w ciągu 30 dni od uruchomienia #KFN uznasz, że klan nie spełnia Twoich oczekiwań, to wystarczy napisać maila z rezygnacją na adres [email protected] i dokonam zwrotu całej zapłaconej kwoty.

Jakie jest minimum wiedzy, którą trzeba mieć żeby faktycznie skorzystać z tej subskrypcji?

Klan Finansowych Ninja przeznaczony jest dla wszystkich, który chcą skorzystać z komponentów tej usługi i jednocześnie oczekują czegoś więcej niż tylko lektury bezpłatnych treści na blogu. Jako autor znany jestem raczej z tworzenia zrozumiałych treści, więc raczej nie zakładam minimalnego, wymaganego poziomu wiedzy. Zakładam, że każdy zainteresowany potrafi korzystać z różnych źródeł uzupełniających ewentualne braki wiedzowe - zwłaszcza, że takie źródła wskazujemy również w dyskusjach na forum.


Jeśli coś miałbym uznać za kluczowe, to byłaby to umiejętność kulturalnej komunikacji. :)

Jakich sekcji na forum można się spodziewać? Inwestowanie w nieruchomości, na giełdzie lub w kryptowaluty? A może tematy jak skutecznie prowadzić kampanie w Google Ads czy Facebook Ads?

Forum podzielone jest na sekcje ułatwiające jego przeglądanie, ale zakres tematów rozmów jest dowolny. Dyskutujemy o tym, co interesuje Klanowiczów. Tak jak wśród dobrych znajomych - czasem rozmawia się o pracy, a czasem na inne tematy. :)


Oczywiście, siłą rzeczy, obecnie przeważają tematy związane z szeroko rozumianymi finansami, inwestowaniem i przedsiębiorczością. Niemniej jednak - mamy także prężnie działającą grupę kryptowalutową. :) Tematy związane z reklamą na Facebook - także są omawiane na forum + mieliśmy także oddzielne lajwy na ten temat.

Czy planujesz spotkanie "na żywo" tylko dla klubowiczów?

Tak. Takie spotkania już się odbywają pod marką #KFN Meetup. W okresie nasilenia pandemii zrezygnowaliśmy ze spotkań "na żywo", ale same spotkania nie zniknęły - przenieśliśmy je do sieci i realizujemy je w formie comiesięcznych spotkań poprzez aplikację Zoom.

Czy jest jakieś ograniczenie liczby uczestników klanu?

Nie. Na chwilę obecną nie ma takiego ograniczenia.

Jak myślisz - jakich osób będzie najwięcej w klanie? Etatowców czy przedsiębiorców?

Czytelnicy mojego bloga stanowią przekrój społeczeństwa i przekrój dosłownie wszystkich profesji. Podobnie jest w #KFN. Zgodnie z przewidywaniami Klanowicze stanowią bardzo różnorodne grono i co poniektórzy zaskakują nas swoimi profesjami, np. jest wśród nas osoba profesjonalnie zajmująca się otwieraniem sejfów. :)

Czy w ramach #KFN będzie można promować swoje produkty i usługi?

Jednym z celów klanu jest wspieranie budowy społeczności, wymienianie się kompetencjami, łączenie w grupy i zespoły. Naczelnym priorytetem #KFN Forum będzie jednak utrzymanie porządku dyskusji. Z doświadczenia wiem, że promowanie własnych produktów i usług może przybrać charakter "spamowania" linkami itp.


Niemniej jednak zapanowałem nad tym wydzielając sekcję tematyczną przeznaczoną wyłącznie na takie treści i promocję własnych usług i produktów. Zaglądają tam wyłącznie zainteresowani. Jednocześnie kolektywnie pilnujemy, aby treści tego typu nie pojawiały się w innych sekcjach tematycznych i wątkach dyskusji.

Czy mogę kupić dostęp do #KFN mieszkając za granicą?

Na chwilę obecną prowadzę sprzedaż wyłącznie do konsumentów na terenie Polski. Nie obsługuję sprzedaży transgranicznej (kwestie VAT międzynarodowego itp.).


Jeśli jesteś konsumentem spoza Polski i nie zależy Ci jednak na polskiej fakturze VAT, to możesz dogadać się z kimś w Polsce, kto wykona zakup dla Ciebie. Ważne tylko, aby podał Twój adres e-mail przy składaniu zamówienia.


Jeśli prowadzisz firmę w Polsce, to wystarczy złożyć i opłacić zamówienie online.


W tym naborze - nie wystawiam już faktur dla firm spoza Polski i nie istnieje możliwość otrzymania faktury z odwrotnym obciążeniem.

OCZEKUJ NA INFORMACJĘ O KOLEJNYM NABORZE!

KONTAKT

Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania dotyczące #KFN, faktury lub obsługi Twojego zamówienia, to napisz na adres [email protected]

Copyright 2021-2023 KAVEO Sp. z o.o. S.K.A.

Projekt i wykonanie: t.skoczynski

ul. Wąwozowa 22/128, 02-796 Warszawa, NIP: 951-24-85-465, KRS: 0000789460,

Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydz. Gosp. KRS, Kapitał zakładowy: 50.000 zł (w pełni opłacony).